Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /templates/subpage.php on line 9
> Stomatologia,zachowawcza

Endodoncja

Endodoncja czyli leczenie kanałowe to sposób leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniem ich odpowiednim materiałem.


Leczenie endodontyczne zalecane jest przy bardzo głębokich ubytkach próchnicowych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych-przed wykonaniem korony lub mostu.


Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych widać już po pól roku od zakończenia leczenia na zdjęciu RTG
Dzięki udoskonalaniu technik endodoncji większość zębów, które w przeszłości byłyby do usunięcia obecnie można uratować. Wielu pacjentów mając złe doświadczenie związane z leczeniem kanałowym często staje przed dylematem leczyć czy usunąć ? Do drugie rozwiązanie jest nieodwracalne i powinno się je traktować jako ostateczność.
Staramy się aby leczenie było dla pacjenta jak najmniej uciążliwe, krótkie, komfortowe i bezbolesne.

Dysponujemy aparaturą która pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia jak i monitorowaniem jego przebiegu (Radiowizjograf) oraz systemem do maszynowego opracowywania kanałów, który znacznie skraca czas pracy oraz pozwala na uzyskanie bardziej przewidywalnego efektu leczenia.

m-img-9533