Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /templates/subpage.php on line 9
> Stomatologia,chirurgia-1

Stomatologia dziecięca

Zajmujemy się kompleksowo zębami mlecznymi i stałymi, proponując leczenie, a także różnego rodzaju zabiegi polegające na zabezpieczeniu zębów, jak np.: fluoryzacja czy lakowanie bruzd. Uczymy dzieci jak czyścić zęby oraz jak wybrać właściwą pastę i szczoteczkę do zębów.


Staramy się, aby wizyta dziecka u nas przebiegała wesoło i była zapamiętana jako miłe wydarzenie w życiu dziecka. Pierwsza wizyta jest zazwyczaj wizytą adaptacyjną, która ma na celu zapoznanie się dziecka z Kliniką oraz oswojenie z lekarzem. Takie wizyty są bardzo sympatycznie i miło wspominane przez dzieci, zakładając że zazwyczaj kończą się na krótkiej rozmowie i zapoznaniu się, ewentualnie zabiegiem fluorowania zębów mlecznych lakierem zapobiegającym powstawaniu próchnicy.
Stosowane są także różne sposoby motywowania dzieci do wizyt polegające na przykład na nagradzaniu po zabiegu prezentem w postaci zabawki. Dziecko nie leczone „na siłę”, w miłej atmosferze i bezboleśnie chętnie odwiedza swojego stomatologa. Każdy zabieg, przy obecnych metodach leczenia powinien być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a moment podawania znieczulenia można również przeprowadzić bezboleśnie.


Nasze dzieci leczone bezstresowo chętnie będą dbały o swoje ząbki, a my będziemy mogli cieszyć się ich pięknym uśmiechem.


W zakresie stomatologii dziecięcej oferujemy następujące zabiegi:

  • wypełnienie zęba mlecznego
  • opatrunek w zębie mlecznym
  • ekstrakcja zęba mlecznego
  • lakierowanie
  • lakowanie bruzd
  • lapisowanie
m-img-9555