Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /templates/subpage.php on line 9
> Stomatologia,protetyka

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza - to po prostu leczenie próchnicy.


Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.
Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy, jeśli to konieczne może odbyć się w znieczuleniu miejscowym i być całkowicie bezbolesne.


Nasz gabinet wyposażony jest w urządzenie do znieczulenia sterowane komputerowo The Wand, które zapewnia maksymalny komfort podczas podawania znieczulenia.
Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

  • W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:
  • wypełnienia w ramach NFZ
  • wypełnienia stałe światłoutwardzalne
  • wypełnienia stałe chemoutwardzalne
  • wypełnienia czasowe
  • leczenie nadwrażliwości zębów
  • odbudowa korony zęba
m-img-9573